Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

+3
File099
Shoko
Baldrian
7 posters

Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Baldrian Сря Мар 11, 2015 11:19 pm

Да взема да дебютирам ли Very Happy

Да помислим ако искате как и в какво се изразява. Такава има със сигурност при всички ни, независимо дали ще ки го признаем...Всеки си има една зона, в която не е допуснат никой друг- ама съвсем никой...И точно тя е границата...
Разкажете вие какво мислите Smile

Baldrian

Брой мнения : 6
Join date : 11.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Shoko Сря Мар 11, 2015 11:26 pm

За зоната те разбрах, ама нещо не разбрах за границата..в какъв смисъл граница?
А ако успееш да бъдеш честен със себе си, това не значи ли, че си честен и с другите...най-трудно се постига вътрешната хармония...поне според мен...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Baldrian Сря Мар 11, 2015 11:36 pm

границата в смисъл на тази тънка линия, която често определя поведение, до което никой няма достъп...и за която ти трудно би говорил...
според мен не е...един манипулатор понякога е съвсем осъзнат и дори честен пред себе си вероятно...във връзка с горната тема един злобар сигурно съзнава част от мотивите си да бъде такъв, но едва ли би си го признал...
за нюансите на честността говоря.

Baldrian

Брой мнения : 6
Join date : 11.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Shoko Чет Мар 12, 2015 12:10 am

Тук ми стана още по-сложно...явно хич не е близо до мен и ми е трудно да го изкривя...
Да започнем с това...защо трябва човек да е манипулатор, за да постига това което иска и търси? Всяка манипулация е до време, заслужава ли да си губиш енергията, само за да постигнеш нещо и то по нечисти начини...
А за нюансите на честността...ами според мен те са свързани с вътрешната хармония на човека...Човек успее ли да бъде честен със себе си, да поеме отговорност от несполуките си и въобще от делата си, да бъде отговорен пред себе си за нещата, които му се случват, той ще бъде честен и с останалите, защото тогава няма да има прехвърляне на вина, обвинения, драми...
Не знам Валерианка, но според мен всичко опира до там, че трябва да разберем, че това което ни се случва изцяло е обусловено от наши действия и постъпки, че човек сам носи отговорност за живота си и ако той не е както трябва, значи греши някъде...
Манипулацията винаги идва отвътре и от самия човек, първо той сам се манипулира, защото няма смелост да застане пред себе си и после манипулира другите, защото така е по-лесно...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by File099 Чет Мар 12, 2015 10:27 am

Baldrian написа:Да взема да дебютирам ли Very Happy

Да помислим ако искате как и в какво се изразява. Такава има със сигурност при всички ни, независимо дали ще ки го признаем...Всеки си има една зона, в която не е допуснат никой друг- ама съвсем никой...И точно тя е границата...
Разкажете вие какво мислите Smile

Ако не бях честен със себе си просто не знам дали щях да оцелея. Това сериозно ти го казвам.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Ludo22 Чет Мар 12, 2015 12:55 pm

Baldrian написа:Да взема да дебютирам ли Very Happy

Да помислим ако искате как и в какво се изразява. Такава има със сигурност при всички ни, независимо дали ще ки го признаем...Всеки си има една зона, в която не е допуснат никой друг- ама съвсем никой...И точно тя е границата...
Разкажете вие какво мислите Smile

Хубав дебют! Very Happy
Сега, за да съм честна пред себе си, ще си призная, че пред другите не съм! Very Happy . Има много ревностно пазена граница, лично пространство, в което допускам само себе си! И най-странното е, че си се чувствам комфортно там и добре :-). При мен това е въпрос на възпитание! Very Happy
Ludo22
Ludo22

Брой мнения : 77
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Alone911 Чет Мар 12, 2015 1:50 pm

Baldrian написа:Да взема да дебютирам ли Very Happy
Всеки си има една зона, в която не е допуснат никой друг- ама съвсем никой...И точно тя е границата...
Разкажете вие какво мислите Smile
Не ми хареса думата "честност".
Всеки има неща /мисли/ които пази за себе си. Поне аз. Причините са, че или са твърде лични или неосъществими или единствено ще натоварят другия. Най- накрая, а може би не най- накрая при определени случаи могат да бъдат използвани срещу теб пък и не само срещу теб.
За неща които касаят другите съм твърде честна. Считам, че рано или късно колкото и добре да прикриваш нещо то или излиза наяве или тайната разяжда самия теб.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Alone911 Чет Мар 12, 2015 1:58 pm

[quote="File099"]
Baldrian написа:Да взема да дебютирам ли Very Happy
Ако не бях честен със себе си просто не знам дали щях да оцелея. Това сериозно ти го казвам.
Не винаги е достатъчно. Трябва и да си силен и да намериш изхода и резервите да оцелееш.
Второто за мен Файле, е по- важно и ти наистина си успял. Много се погубват в честността си пред себе си.
Не съм много убедена кое при такива случаи е по- полезно. Понякога заблудата действа по- добре.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by elmariachi Чет Мар 12, 2015 5:15 pm

[quote="Baldrian"]

Абсурдна ми се струва идеята да не съм честен пред себе си. По отношение на другите, ето нещо за пример - за да бъда честен пред себе си - трябва да призная, че не винаги съм честен с другите. :-)

Зоната, в която не пускам изобщо хора е доста обширна... Обичам да имам "въздух" и свобода около себе си, това е едно цяло пространство на покой и тишина - там съм си аз и си ми е гот да го осъзнавам.

Наистина добър дебют Very Happy
elmariachi
elmariachi

Брой мнения : 35
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Alone911 Чет Мар 12, 2015 8:15 pm

[quote="elmariachi"]
Baldrian написа:
Абсурдна ми се струва идеята да не съм честен пред себе си.
Правиш ли разлика между честен към себе си и самозаблуда. При второто също можеш да мислиш, че си честен към себе си.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by elmariachi Пет Мар 13, 2015 1:13 pm

Правя, но естествено, че е възможно да се заблуждавам... Все си мисля обаче, че съм честен към себе си. В повечето случаи и към останалите... просто има изключения, има ситуации - в които се чувствам по някаква причина застрашен и тогава мога да си позволя, пък и да си призная, че не съм честен с някой. :-)
elmariachi
elmariachi

Брой мнения : 35
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Alone911 Пет Мар 13, 2015 1:39 pm

Мисля, че човек понякога трябва да може сам да се самозаблуждава. Мярка за самосъхранение додето намери правилното решение и най- важното да успее да го изпълни.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by elmariachi Пет Мар 13, 2015 3:58 pm

Възможно е да се заблуждавам - гаранция Франция Smile
elmariachi
elmariachi

Брой мнения : 35
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Alone911 Пет Мар 13, 2015 4:05 pm

elmariachi написа:Възможно е да се заблуждавам - гаранция Франция Smile

А, хубаво е човек да си вярва и определено въобще не е необходимо да е обективната истина.
Какво пък значи "обективна истина" и има ли значение за отделния човек?

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by 1L Пет Мар 13, 2015 4:11 pm

Alone911 написа:

А, хубаво е човек да си вярва и определено въобще не е необходимо да е обективната истина.
Какво пък значи "обективна истина" и има ли значение  за отделния човек?

онова в което вярваш - то е истината, дори и да е най-голямата лъжа pirat на тоя свят истинска е само лъжата, понеже в един относителен свят тя е притежател на абсолютни стойности, за разлика от истината която не е истинска дори в света на абсолюта, понеже там тя и лъжата са едно и също нещо Laughing

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите Empty Re: Разликата да бъдеш честен пред себе си и другите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите