Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Внимавайте с кредитите!

4 posters

Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Внимавайте с кредитите!

Писане by File099 Пет Мар 13, 2015 5:56 pm

Един от най-добрите ми приятели дължи на различни кредитни институции, банки и лихвари над 24 000 лева. В един момент заплатата му от 800 лева не стигаше да покрие само месечните лихви. Той напусна работа и сега просто не може да започне нова работа защото сто на сто е осъден поне по един или два кредита и ще се наложи да работи без пари. Не можа да си намери работа в Испания, не може да си намери работа и тук засега и аз съм принуден да му давам  храна и пари всеки месец. Помощта ми е съвсем скромна като за миналия месец съм му дал 60 лева, а този месец го каня у нас да яде и му нося храна на работата ми. Лошото е че неговият хазяин също няма работа така че се налага да храня освен баща ми и мен си и моят приятел и неговия хазяин общо става четирима човека на хранилка и то при условие че в къщи в момента внасям по не повече от 220-250 лева защото още не съм си изплатил стария кредит който ми е 60 лева на месец. А заплатата ми все още е 450 лева като само сметката ми за ГСМ е над 55 лева месечно.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by Alone911 Пет Мар 13, 2015 9:00 pm

Да, трябва да се внимава с кредитите и да ги пресметнеш така, че да бъдат обезпечени каквото и да се случи.
Без кредит обаче трудно можеш да спестиш за да си купиш нещо. при случай, че на това разчиташ времето минава, парите се обезценяват, годините растат и така оставаш с надежди до края на живота си. Ако успееш да спестиш нещо, то времето е минало и радостта от покупката не е същата.
Да имам кредит който ще изплатя след две години, но не съжалявам за това.
Против съм обаче за кредите за текущи неща.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by File099 Пет Мар 13, 2015 9:07 pm

Alone911 написа:Да, трябва да се внимава с кредитите и да ги пресметнеш така, че да бъдат обезпечени каквото и да се случи.
Без кредит обаче трудно можеш да спестиш за да си купиш нещо. при случай, че на това разчиташ времето минава, парите се обезценяват, годините растат и така оставаш с надежди до края на живота си. Ако успееш да спестиш нещо, то времето е минало и радостта от покупката не е същата.
Да имам кредит който ще изплатя след две години, но не съжалявам за това.
Против съм обаче за кредите за текущи неща.

Аз също имам 11 месечен кредит в момента и съм си направил разчетът по следния начин - ако стане някакъв фал с работата ми трябва да съм изплатил до тогава такава част от него че в случай на загуба на работното ми място да съм математически в състояние да изплатя с една цяла заплата всички останали вноски от раз. Критичният ми период е още няколко месеца и в случай на закъсвация до този момент ще се налага да продавам ненужни вещи на безценица за да се спасявам. Апроро кредитът ми е за чисто нов лаптоп и дълбоко се съмнявам че бих  взел на изплащане друга вещ. Защото просто за мен лаптопът е най-важната вещ в къщата ми и аз съм денонощно пред него и вкъщи и на работата ми.

Колкото до спестяванията навремето от 2001ва до 2005та успях да спестя 10 500 лева във валута и злато, но от това нямаше особен смисъл първо защото пропуснах важни моменти по този начин и второ пръснах парите за глупости и ги изхарчих за две години и половина от пролетта на 2005та до есента на 2007ма. За съжаление се оказа накрая като теглим чертата ще не съм ги инвестирал в нищо.

Аз също съм твърдо против кредит за текущи сметки! Например не мога да си представя да си плащам токът на кредит например!
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by една жена ми казa Съб Мар 14, 2015 5:10 pm

Скоро ще има закон за частният фалит и този твой приятел ще обяви фалит а банките ще го издухат. Освен това закона гарантира една определена месечна сума, която банките не могат да ти я вземат, ако ще месечните лихви да са ти 1 милион лева. Освен това всеки 2ри в БГ работи на МРЗ и остатака го получава кеш на ръка. Така че банките могат да се гръмнат.
една жена ми казa
една жена ми казa

Брой мнения : 27
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by File099 Съб Мар 14, 2015 5:26 pm

една жена ми казa написа:Скоро ще има закон за частният фалит и този твой приятел ще обяви фалит а банките ще го издухат. Освен това закона гарантира една определена месечна сума, която банките не могат да ти я вземат, ако ще месечните лихви да са ти 1 милион лева. Освен това всеки 2ри в БГ работи на МРЗ и остатака го получава кеш на ръка. Така че банките могат да се гръмнат.

Именно на това разчитаме.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by една жена ми казa Съб Мар 14, 2015 5:35 pm

Въпреки че лобито на банките го отлага отзи закон от години, рано или късно ще го приемат.
една жена ми казa
една жена ми казa

Брой мнения : 27
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by File099 Съб Мар 14, 2015 5:43 pm

една жена ми казa написа:Въпреки че лобито на банките го отлага отзи закон от години, рано или късно ще го приемат.

Според мен този закон ще покачи лихвения процент по кредитите.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by rumen Пон Мар 16, 2015 6:35 pm

аз досега не съм теглил кредит никога. Много пъти сме си помагали със заеми с приятели.
Имам един пример пред очите, един колега навремето като се оженил, теглил 25 хиляди за ремонт на апартамента Very Happy Surprised и станал поръчител на бащата на жена му- 10 хиляди. Като свършили парите, жена му, която до тогава никога не била работила, го зарязала, взела зялата покъщина, а баща й спрял да внася по кредита си. Та така. Остават му някъде към три години на колегата да изчисти всичко. Добре, че е здрав та работи като вол и се справя.

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by Alone911 Пон Мар 16, 2015 6:37 pm

Такива случаи със семейни кредити има много.
Има и такива с поръчители.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by rumen Пон Мар 16, 2015 6:49 pm

Не ги разбирам, неговият кредит не е семеен, общ, а сам го е изтеглил, а жилището му е като гаранция. Не си е правил никаква сметка, поне тогава е изкарвал доста, а и на съпруга не е попаднал...

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by Alone911 Пон Мар 16, 2015 8:03 pm

rumen написа:Не ги разбирам, неговият кредит не е семеен, общ, а сам го е изтеглил, а жилището му е като гаранция. Не си е правил никаква сметка, поне тогава е изкарвал доста, а и на съпруга не е попаднал...
Това още по-зле. Мисля, че винаги трябва да си правиш сметка, но така и така ще ги върне. Това добре защото да ипотекираш жилището си за потребителски заем е доста рисковано.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by rumen Пон Мар 16, 2015 8:22 pm

На моменти направо му палят телефона от банката. Късмет, че цените на жилищата много падаха и не им трябва. Отделно и жена му, дето е изхарчила повечето пари от кредита, сега му звъни за издръжка, като закъснее някой ден. Баща й е внесъл само първите три вноски по неговия кредит, и там плащания... На братята й е давал заеми навремето, които така са си останали. А бе така се е насадил с това семейство, че ще му държи влага завинаги

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Внимавайте с кредитите! Empty Re: Внимавайте с кредитите!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите