Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво ще хапваме днес...

5 posters

Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Съб Мар 14, 2015 12:41 pm

Още съм в процес на размисъл, какво да сготвя.
А вие?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by 1L Съб Мар 14, 2015 12:59 pm

Shoko написа:Още съм в процес на размисъл, какво да сготвя.
А вие?
не е толкова важно какво ше сготвиш , а каква снимка ше направиш за форумите, аз имах хиляди снимки на мои манджи , ма имам гадния навик да ги трия , цар съм на бързи тиганени манджи, бързи супи. рибени чорби и печени патици Very Happy

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by 1L Съб Мар 14, 2015 4:36 pm

в тоа форум мое си се вихря на воля необезпокояван от никого, и без това почти само аз пиша alien

имам едно кило водка, реших да се пробвам поне половината да изръгам, обаче не мога да ръгам без да съм хапнал нещо преди това, за шес минути спретнах мезе, домати със зехтин, свински бут върху канапе от тънка шунка измъкната от сандвича на детето, понеже то вегетарианче, ако беше за некой голям форум, така шех да подреда чинията, че да изглежда супер изискано, нали знаете хората дето се подвизават по форумите са повечето все изискани перфекционисти и се дразнят от скромни и просташки ястия с домати и свинско Embarassed

Какво ще хапваме днес... IMG_20150314_160445

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by 1L Съб Мар 14, 2015 4:46 pm

ето бе, няма седнем да се  лъжем сега, едно кило водка, търговище - винаги съм препоръчвал продуктите на винпром търговище, шото са добриSmile  водка, музика, форуми и социални мрежи е едно мноо добро съчетание  Very Happy

Какво ще хапваме днес... IMG_20150314_162758

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Съб Мар 14, 2015 4:47 pm

1L написа:
Shoko написа:Още съм в процес на размисъл, какво да сготвя.
А вие?
не е толкова важно какво ше сготвиш , а каква снимка ше направиш за форумите, аз имах хиляди снимки на мои манджи , ма имам гадния навик да ги трия , цар съм на бързи тиганени манджи, бързи супи. рибени чорби и печени патици Very Happy
Ъ?
Ти можеш и да готвиш? Продължаваш да ме изненадваш...: ))))))
Аз рибена чорба още не съм опитвала...някак нямам доверие на това.... Very Happy Very Happy
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Съб Мар 14, 2015 4:51 pm

[quote="1L"]в тоа форум мое си се вихря на воля необезпокояван от никого, и без това почти само аз пиша alien

имам едно кило водка, реших да се пробвам поне половината да изръгам, обаче не мога да ръгам без да съм хапнал нещо преди това, за шес минути спретнах мезе, домати със зехтин, свински бут върху канапе от тънка шунка измъкната от сандвича на детето, понеже то вегетарианче, ако беше за некой голям форум, така шех да подреда чинията, че да изглежда супер изискано, нали знаете хората дето се подвизават по форумите са повечето все изискани перфекционисти и се дразнят от скромни и просташки ястия с домати и свинско Embarassed

..............................
Кило водка? На мен това ми е да петилетка, а може и за повече...: )))
Никога не съм снимала манджите си...а ти добре си се справил....
Аз днес ще правя свинско месо с прясно зеле, и пиле с картофки. Пилето вече е готово. И кекс. Ама си ги представи, няма снимки....: )))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by 1L Съб Мар 14, 2015 4:54 pm

Shoko написа:
Ъ?
Ти можеш и да готвиш? Продължаваш да ме изненадваш...: ))))))
Аз рибена чорба още не съм опитвала...някак нямам доверие на това.... Very Happy Very Happy

всичко мога аз, мога даже да шофирам из центъра на софия с една ръка, да ям консерва чили кон карне с другата, и да чатя по телефона едновременно Very Happy alien Basketball

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Съб Мар 14, 2015 4:58 pm

1L написа:
Shoko написа:
Ъ?
Ти можеш и да готвиш? Продължаваш да ме изненадваш...: ))))))
Аз рибена чорба още не съм опитвала...някак нямам доверие на това.... Very Happy Very Happy

всичко мога аз, мога даже да шофирам из центъра на софия с една ръка, да ям консерва чили кон карне с другата, и да чатя по телефона едновременно Very Happy alien Basketball
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  .......е с тези си възможности ме разби направо... scratch ...................... Very Happy Very Happy Very Happy
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by File099 Пон Мар 16, 2015 10:39 am

Shoko написа:Още съм в процес на размисъл, какво да сготвя.
А вие?

Ти ме подсети да отида и да нападна салама. Razz
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Пон Мар 16, 2015 11:40 am

Хаха...действай!...: ))))
През седмицата се чудя какво да е...около офиса няма много голям избор...и направо си е трагедия...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Alone911 Пон Мар 16, 2015 12:45 pm

Аз никак не обичам да готвя, но ще чета да видя нещо бързичко и лесно.
Ето от мен.
Вземате пилешки дробчета една тарелка / не замразени/ измивате ги и ги заливате с майонеза, обърквате и в фурната. Запичате и да ви е сладко.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Пон Мар 16, 2015 4:11 pm

Благодаря!
Обожавам да готвя и да импровизирам...и винаги се получава...: ))))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Israel Thornstein Сря Мар 18, 2015 3:21 am

Наскоро ядохме шабу-шабу което е японския вариянт на китайската манджа хот-пот и реших да споделя рецептата с вас. Това е ястие произхождащо от Монголия, и е известно от времета когато ордите на Чингис Хан са обикаляли из Азия, плячкосвайки каквото им попадне. Ястието става популярно в Китай а от там в югоизточна Азия. Първо се слага една голяма тенджера с булъон, вряща на бавен огън. Отделно се сервират зеленчуци - салати, вид ряпа (дайкон), царевица, гъби, моркови, тънко нарязано месо (телешко, свинско, пилешко), морски продукти (сьомга, скариди) и завършва със оризови спагети . Всеки една от описаните съставки се добавят във врящия бульон за различен интервал. Бульона се досипва когато е небходимо. Месата и рибата се потапят във врящия бульон за 10-20 секунди и веднага се консумират. Зеленчуците, гъбите и особено ряпите и царевицата врят за по дълго време.

Предполагам, че из София трябва да има китайски ресторант който предлага хот пот.
хот пот

Какво ще хапваме днес... Mmfog2

Israel Thornstein

Брой мнения : 6
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Shoko Сря Мар 18, 2015 9:47 am

Това е интересно. Ще проверя по китайските ресторанти дали го има. Много ми е странно съчетанието месо и рибно месо..: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Какво ще хапваме днес... Empty Re: Какво ще хапваме днес...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите