Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мъдри притчи

+2
Shoko
1L
6 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Мъдри притчи Empty Мъдри притчи

Писане by 1L Вто Мар 10, 2015 1:32 pm

притча за мъдрия учител!

Живял в древни времена (господ бил още млад доверчив юноша) един ученик на име Брат У Чен Ик. Китайския жаргон бил на мода тогава затова неговия учител се казвал Другаря Адек Ква Ква Тен! На Брат У Чен Ик мноо му се искало да стане учител, крайно време било според него шото гонел вече седемдесетака а все още цепел дърва и носел вода на дълбоко сбръчкания си но безкрайно свеж и мъдър деведесегодишен кривокрак  наставник.
- учительо- попитал нетърпеливо в един мълчалив дъждовен следобед измокрения до седма чакра чак  ученик своя учител- аз кога ше стана учител? И занемял тозчас силно развълнуван от непочтителния си и съвсем ненамясто поставен във времето въпрос. Чак почнала му играй лявата подмишница от неудобство. Хе-хе! Хе-хе! – погладил мъдрия старец своята рехава в яркорижо боядисана брадица точно по еврейски тертип. Хе-хе! Ба ли му маааааата, закъде си се разбързал, като нацепиш сичките дърва и като донесеш сичката вода тогава най-вероятно, предполагам, хм, но кога шей тва никой не знай, нито добрите поднебесни духове, нито дъщерята, нито светия внук, а само адвентната църква и сам лично папата. Но виж в знак на добрата си воля ти разрешавам да си преместиш постелята от кучешката колибка при мен горе на хълма в къщичката на кокоши крака. Таман ще настаним нов ученик  в колибката и ти малко хаир да видиш, а защо пък да ней ученичка, ох котьооооооо, абе защо чак сега се сети да ме питаш бееееее анатемооо, божкеееее, как па педесе години не се сетихме беееееее, ан твай е просветлението, урааа гивми файф будала, ай бегай сега намери нещо сочно, вече си замесник учител! Брюнетка да е  еййй чуваш ли, долетял гласа на стария тумбак зад гърба на бясно препускащия в гангнам стайл към долината на своето дървено конче ученик, брюнеткаааааааа, че блондинките немогат да готвят Evil or Very Mad


Последната промяна е направена от 1L на Вто Мар 10, 2015 4:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Вто Мар 10, 2015 1:38 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ...........
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Вто Мар 10, 2015 4:05 pm

Shoko написа:Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ...........

айде още една от мене, хората са прости и им трябва мъдрос, и аз като христос предпочитам да им я давам чрез мъдри притчи Cool

притча за мъдрия цар!

Един бивш божи пророк,  с некъде към педесе процента успеваемост на пророчествата, демек с голяма успеваемос,  решил да смени божието поприще със житейско, било му писнало от бога да му дудне постоянно на главата и да го кара да пророкува, казал край дотука бех господи, зел че се оженил за ена мноо готина мома, станал цар на ено малко китно царство и му се родили 300 дъщери. Покрай таа пуста младос бил вече доста поостарял , бил все така известен както преди, но голяма болка се била настанила в неговото любящо бащино сърце. В никое друго царство нямало друг цар съответно с 300 сина за женене. Дори нямало толкова мноо царства. Най-мноо петшес царства били, повечето царе и те имали дъщери, изобщо,кофти конфигураця. Сетил се стария цар за своя господ Йзяжгоуа. Помолил го за капка мъдрос в повече, толковаколкото да реши уравнението с 300 та неизвесни. Събрал след това своите 300  дъщери в царската приемна ,извадил един огромен сноп маслинови пръчки, огънал ги с лявата ръка строшил го на две и рекъл: видяхте ли ги тее пръчки без корен от дива маслина мои девици, ако пръчките не се присадят към питомна маслина, да смучат от там екстра върджин ойл демек, няма ли масло за девиците да си напълнят светилниците, като доде младоженеца, дали ше ги свари заспали? само за будните ше се ожени, затова ето, идете си с мир и не грешете повече за да не ви се случи нещо още по-лошо. Недоизрекъл оше мъдрите си слова стария цар паднал и умрял. А дъщерите съвсем законно наследили греховете на баща си който добре си бил поживял навремето, зашото не е луд оня който си поживява, след като има кой да плаща след него Very Happy

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Admin Вто Мар 10, 2015 4:47 pm

Охоооо...имаме си и Мъдрец?....: ))))
Е, сори ама от тази ти мъдрост нищо не разбрах....ще пробвам при следващата...Wink
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 33
Join date : 09.03.2015

https://bumtarite.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Вто Мар 10, 2015 5:01 pm

Admin написа:Охоооо...имаме си и Мъдрец?....: ))))
Е, сори ама от тази ти мъдрост нищо не разбрах....ще пробвам при следващата...Wink

хахахаа lol!  споко! прекалено са ми мъдри притчите за да бъдат разбираеми от когото и да е  lol!

майтапче бе Razz

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Вто Мар 10, 2015 5:05 pm

Ми ми мииии...да, Мъдрецо...: ))))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Вто Мар 10, 2015 5:17 pm

Shoko написа:Ми ми мииии...да, Мъдрецо...: ))))

айде и една последна адекватна мъдра бонус притча от мене, толкова е мъдра че самия аз не мое да и разбера поуката geek

Един омраз от врачанско мноо са бил пристрастил по чаените церемонии. По двеста чая пиел не ден – зелен, червен, лилав, жълт кантарион, машерка, мента, бе изобщо нямало толкова видове чайове колкото нашия изпивал през деня. На жена му и писнало от дивотиите на тъпчото и рекла: Бе Мите Сан, таа работа не мое току така да продължава, или направи пълна промяна или те напускам, не стига че те издържам шото от тоо чай нямаш време да ходиш на работа, ми  ше си намера друг, тъпаци за влюбване по белия свят - колко щеш!? И нашия зел решение, да не му избяга жената, че била добра домакиня, готвела разкошно телешки кебап, променил се - зел да добавя по 50 гр. ром у сека чашка!
Начи 200 чая по 0,200 мл. секи се равнявало на 40 литра чай на ден, с добавения ром който му идел към 5 литра дневно, нашия му се насъбрале къмто 45 литра чаена церемония дневно, ама зел се напива мноо лошо от рома и така на пияно, зел да се изпуска дето му падне, а най почнало да му е кеф през терасата, от осмия етаж. Абе големи срамотии с две думи, чудила се Сашка кво да направи, и накрая решила- мчи аз сама си го направих – извикала тя, и емигрирала в Чикаго където моментално се омъжила за дебел японец от китайската махала, за когото чаената церемоня не преставлявала чак такова изкушение!  albino

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Вто Мар 10, 2015 8:43 pm

Ъ?....
Май ще изчакам следващата мъдрост...: ))))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Сря Мар 11, 2015 12:50 pm

Shoko написа:Ъ?....
Май ще изчакам следващата мъдрост...: ))))

следващата.... ужасно мъдра притча Cool

притча за непресъхващия извор на добротата!

Живял навремето един мъняк, злобен с мноо отвратително злобно сърце и душа. Лъжлив и коварен. И мноо му се крадяло, но! Бил тарикат искрено вярвал в библейския бог, затва не убивал, колкото и да му се искало, изнасилвали му се яки мацки, но си траел. В името на вечния живот Външно бил усмихнат и приветлив, правил купони, подаръци, дарявал големи суми на детски домове, е така само, за прикритие на адската си сатанинска съшност, безброй добри дела сътворил за пред хората, макар и да го било яд. Макар и да ги смятал за плазмодии и за боксови круши. С хитрия си ум надделявал над гадното си сърце. И така живял в охолство и доволство макар и нещастен цял живот, докато изведнъж внезапно! умрял И отишъл в рая играча му с играч, още в съшия ден. делата му бетон, никой копче не можал да му каже, А съседа му , оня бедния низш,глупав, угрижен, гладен, разплакан ратай, бог него го пратил в ада като умрял, шото не вярвал хич на попа когато брадатия божи жрец четял литургия в църквата сека неделя, дори не бил стъпвал там, а още по-дори не я знаел и на коя улица се намира, нито в кой квартал, и жив мормон не бил срещал, нито баптис или йеховис да го упътят, и библия никой никога не му бил подарявал, барем прочете два реда с указанията за спасение, но той и без това не знаел да чете, но най-интересното от всичко било, че изобщо не пиел ракия и не шмъркал – два фактора сами по себе си достатъчни и без друго да получи директно разпределение за адските селения. Където между впрочем се и озовал тъпчото.Twisted Evil

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Сря Мар 11, 2015 3:47 pm

1L написа:притча за мъдрия учител!

Живял в древни времена
Ха, не е лошо, но какво става когато много започнат да искат да стават учители и се съберат учител- учител-учител. Старшинството нещо не е добре защото някои ученици надминават учителите си. Виж, уважението трябва да остава.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Сря Мар 11, 2015 3:55 pm

1L написа:
Shoko написа:Ми ми мииии...да, Мъдрецо...: ))))

айде и една последна адекватна мъдра бонус притча от мене, толкова е мъдра че самия аз не мое да и разбера поуката geek
Най- важното е последното решение да е твое и то на място.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Сря Мар 11, 2015 4:06 pm

[quote="1L"]
Shoko написа:Ъ?....
Където между впрочем се и озовал тъпчото.Twisted Evil
Просто си продължил живота на земята. Много е важно да умееш да заблуждаваш другите, та и бога.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Сря Мар 11, 2015 8:08 pm

Най- важното е последното решение да е твое и то на място.
......................
Ъ? А нима има последно решение? Защо? Нещо не разбирам...
За мен има временно решение, т.е. това което е най-добре за мига...а после знам ли какво ще стане...
Абе въобще тези граници които се поставят..тези думички "завинаги", "никога", не са ми много понятни..и не знам защо хората си слагат такова бреме с тях...: ))
А и въобще не е интересно да командваш и да те слушат....или да те командват и да слушаш...: )))...а от последни решения...някак ме боли глава...та за това нямам такива...всичко е за ситуация и за мига...
Нещо тези Мъдрости не са за мен, явно и за това не ги разбирам...: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Сря Мар 11, 2015 8:10 pm

Много е важно да умееш да заблуждаваш другите, та и бога.
----------------
А защо да е важно....? И така не заблуждаваш ли себе си, че заблуждаваш другите?
Пак неразбрана мъдрост някаква...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Сря Мар 11, 2015 8:17 pm

Alone911 написа:
1L написа:
Shoko написа:Ъ?....
Където между впрочем се и озовал тъпчото.Twisted Evil
Просто си продължил живота на земята. Много е важно да умееш да заблуждаваш другите, та и бога.
Как къде? В Ада.
Нали животът ти на земята се определя от Бога.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Сря Мар 11, 2015 8:21 pm

Shoko написа:Много е важно да умееш да заблуждаваш другите, та и бога.
----------------
А защо да е важно....? И така не заблуждаваш ли себе си, че заблуждаваш другите?
Пак неразбрана мъдрост някаква...
Заблуждаваш, разбира се, но по- важното е да заблуждаваш другите. Нали всеки се сравнява и малко са хората които залагат и на другото - съжалението.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Сря Мар 11, 2015 8:23 pm

Какво стана с мъдреца? Нещо изчезна.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Ludo22 Сря Мар 11, 2015 9:47 pm

Alone911 написа:Какво стана с мъдреца? Нещо изчезна.
- пише притча с водка :-)
Ludo22
Ludo22

Брой мнения : 77
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Чет Мар 12, 2015 10:29 am

Ludo22 написа:
Alone911 написа:Какво стана с мъдреца? Нещо изчезна.
- пише притча с водка :-)


Very Happy

днескашната мъдра притча ше е  с безкофеиново шварц кафе cat

Притча за справедливия бог

Живял в древни времена, некъде втори трети век преди новата ера, един мноо мъдър начетен рунтав космат къдрав поп сектант на име Свети Поп Руни. ПОП Руни мноо се гордеел с косматите си рунтави крака дадени му от бога и постоянно дефилирал гордо по време на неделната служба пред червените бабички в енорията си само по тайлански джапанки, бански, шкембак и силно изрязана бяла фанелка съз златен надпис Love is divine.

Обаче как се бил научил един зъл дух от господа, тайно от шефа си почнал да идва сека вечер и да го епилира целия лазерно безболезнено ношно време в съня му . Един път така, втори път така, зел да линее Поп Руни, зер как щял се покаже в неделя пред бабичките с тее святкащи гладко избръснати баджаци. ПО него време само геовете и нечестивците държали на епилацията, но те били анатемосани и изгонени от църквата за разлика от леките женички!, тежките също не се бръснели, шото предпочитали естествения външен вид който бил твърде добър щото им бил даден от бога по подразбиране при сътворението. Клекнал горко Поп Руни да се моли, цели два часа , ни глътка вино ни салам сложил в устата докато не му дошъл акъл отгоре – да се навлече целия от главата до петите с черно расо, черно - да не се цапа, дълго - да не му се виждат епилираните бутове, черна килимявка за баланс на аурата, и дълга рунтава брада – белег за истинска овча принадлежнос и за вярнос към единствената истинска църковна религия. Така се появила най-първата истинска попска църква – благодарение и по волята на еното малко гадно зло духче от бога.  

А бог и досега хал хабер си няма от цялата таа история, щото бог освен извън времето е и извън историята, извън географията, дори и извън математиката, щото божествената пълнота отрицателни стойнисти и липси не търпи  cat

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Пет Мар 13, 2015 2:05 pm

малко стадо! неска май! не съм ви пускал мъдра притча alien

Притча за надеждата!

На един дърт шимейл баба му била адски гърбава и недооценена, и затова похотливеца решил да я подпомогне финансово – имал малко скътана валута, натоварил дъртата мумия на един пасажерски кораб и тю- тюююуу пратил я на околосветско пътешествие оттатък юдея.

За зла участ край южните Филипини кораба се натъкнал на стара китайска мина, останала от времето на конфуцианската война, взривился мошно и красиво като на забавен каданс на малки почти невидими парченца. Мината била с мошнос 10 100 килотона  Оцелели естествено нямало.  И шимела наследил цялото имушество на баба си – ени мръсни червени стари шалвари и стар дървен сандък пълен догоре с дълги китайски обувалки, изводите ги оставям на вас, всеки тука си има достатъчно мозък в главата, както забелязах  Laughing  cyclops  Basketball

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Пет Мар 13, 2015 2:09 pm

Дано да има и мен кой така да ме натовари.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Пет Мар 13, 2015 2:30 pm

Alone911 написа:Дано да има и мен кой така да ме натовари.

майтапчийка alien Razz

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Съб Мар 14, 2015 8:16 pm

Мъдрецооо...къде е днес притчата... : )))))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Съб Мар 14, 2015 8:46 pm

Shoko написа:Мъдрецооо...къде е днес притчата... : )))))

хехе, имам един чувал със стотици псевдопритчи и псевдостихове, май нешо ме домързя сега да ровя, баш пък на шеста водка Basketball

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by rumen Нед Мар 15, 2015 12:15 pm

Една притча, която от много време ми харесва Very Happy
Случило се в Цейлон. Имало един прочут будистки учител, който учил своите ученици в продължение почти на осемдесет години. Когато бил на сто и двадесет години, един ден казал:
- След седем дена ще умра.
Събрали се хиляди негови ученици за последния му даршан, да го видят за последен път. Старият човек, преди да затвори очи и да изчезне навътре, казал:
- Иска ли някой да ме придружи? Ако някой желае нирвана, просветление, самадхи, точно сега, нека просто вдигне ръка, и това ще е достатъчно.
Хората знаели, че той си държи на думата и че не се шегува. През целия си живот никога не се шегувал, бил сериозен човек. Той винаги правел това, което казвал. Започнали да се споглеждат - хиляди хора, и нито една вдигната ръка.
Един от хората се изправил и казал:
- Моля, не ме разбирайте погрешно. Не искам да ви придружа точно сега, защото има толкова много неща, които трябва все още да свърша. Много неща трябва да довърша, през много неща да премина, много карми трябва да преживея. Все още не съм готов за това, но един ден бих желал да стана просветлен. Можеш ли да ми дадеш някакъв ключов съвет - защото скоро няма да те има!
А Учителят цял живот давал ключови съвети, в продължение на осемдесет години. Те обаче продължавали да искат да каже още нещо, за да могат да мислят, да отлагат, да планират.

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите