Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мъдри притчи

+2
Shoko
1L
6 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Нед Мар 15, 2015 7:10 pm

Много егоист този учител!
Не може да приеме, че учениците ми порастват и всеки след като се "изучи" има свой път.
На онзи свят се ходи самостоятелно и никой не трябва да те следва.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by rumen Нед Мар 15, 2015 8:25 pm

Така е, но притчата е метафора за друго. За това, че хората в по-голямата си част, не сме много сериозни по отношение на цели, мечти и т.н.

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Пон Мар 16, 2015 5:14 pm

rumen написа:Така е, но притчата е метафора за друго. За това, че хората в по-голямата си част, не сме много сериозни по отношение на цели, мечти и т.н.
Кажи си го направо...доста несериозни сме...: ))) Аз колко неща съм отложила, а колко забравила, не е истина...: ))))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Чет Мар 19, 2015 8:26 pm

Мъдрецо, пусни една притча за смисъла на живота?

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by rumen Чет Мар 19, 2015 9:33 pm

Има една история за инженер, който се интересувал от екзистенциални въпроси и на всеки десет години му правели интервюта. Като бил млад, опитал да обясни живота, като някакъв съвършен часовников механизъм от зъбчати колелца. По-късно, добавил други детайли, подробности и случайности... На 50, казал, че това е машина, в която има мечти, сънища и други трудно предсказуеми параметри... На 80 го намерили на една пейка да храни гълъбите, бил толкова стар, вече нямало никакво значение. Казал, че всичко, което някога е виждал, прилича на песента на птиците – прекрасна и съвършено безсмислена.

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Пет Мар 20, 2015 8:42 am

А, тази притча не ми помага никак при ситуацията.
Защо не пусна някаква по- оптимистична?

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Пет Мар 20, 2015 11:00 am

Ми сам по себе си животът няма смисъл, но това не ти пречи да си го живееш пълноценно и да  се радваш на всеки миг. Животът е низ от преживявания, които трябва да изживеем. Създавай си своите радости и не му мисли толкова. Тук сме да изживеем земния си живот, а как...миии ние решаваме..: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Пет Мар 20, 2015 11:06 am

Да, но смисъла е именно в това да си изживееш живота по най- добрия за теб начин. Никак не е малко.
Нито разполагаш с безкрайни ресурси, нито си сам. Тук е важното как да го изживееш.
Иначе аз съм от хората които не оставят нещо за равносметка преди смъртта. като се обърна назад каквото съм направила е било най- доброто при тези условия и моите способности. Въпросът е, че искам по- добро.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Пет Мар 20, 2015 7:15 pm

Alone911 написа:Мъдрецо, пусни една притча за смисъла на живота?

хи=хи, мъдрец ли ме нарече?!  lol!   или към някой друг е адресирано afro

добре! кратка притша за смисъла на живота на човека! jocolor

Ено време по римско време един православен роб бил закупен от петима ортаци – по-маломонетни граждане били, та събрале общо пари и се обзавели с роб. Да им върши работата  Very Happy

Спукали му задника от бачкане, подобно на наш емигрант в америка, който вместо на две три места работел едновременно на цели пет, понеже нали господарите петима, гърчели го деноношно, немал време ни за сън , ни за ядене, та роба замечтал и почнал се моли на господ да се намеси, да земе некви мерки, писнало му,  нещо като фикс идея му станало  

Чул господ молитвите на тъпчото и му пратил прорческо откровение ена вечер дирекно от небето от божествената си трапеза, докато оня долу тъкмо копаел кладенец по заповед на единия от господарите си!  

– Синко, рабе мой,  разединението прави пътища бееее! Как да ти сторна по въпроса, гледаш чесно си бил закупен, освен да те прая да умиргаш по-раничко отколкото съм ти отредил в книгата на живота, примерно да те удавя в кладенеца ! хем ше си получиш вечния покой по- навреме или пъ  да зема  да усмъртя четрима от господарите ти, ше остане само един да му бачкаш, току виж те освободил след време? Ето давам ти право на свободен избор, да приложиш своята свободната воля   с която съм те дарил! барем зацепиш малко от малко за смисъла на робския си живот. КВо избрал роба и къде е поуката?  alien  Cool

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Пет Мар 20, 2015 9:46 pm

Аз бих избрала по- лесния начин за мен защото като роб не виждам смисъл на живота освен ако не си роб на собственото ти продължение.

Не ми казвай, че той е избрал живота.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Съб Мар 21, 2015 9:49 am

Alone911 написа:Аз бих избрала по- лесния начин за мен защото като роб не виждам смисъл на живота освен ако не си роб на собственото ти продължение.

Не ми казвай, че той е избрал живота.

не знам, аз тее мъдри притчи само ги пиша, нямам способността да размишлявам и да анализирам, теленцета сме малко тъпички и както вика шоко, или нещо ни харесва или не! аз ше добавя - или нещо ни  изглежда добре или зле, или светло или тъмно, караме на усешания, размишленията са за въздушните знаци, аз им викам въздухари, туй на шега разбира се Razz

притча приказка за злото в света ( по действителен случай)  santa

Живели в ено село край кур.компл.Сл.Бряг три сестри стари моми  - двете българки, третата от смесен брак! горе на билото на ст. планина притежавали ена Ябълка. Само че зла! Според преданието ко изядеш една и се омъжваш начаса, сека нощ узрявала по ена, но горките така и не успявали да я откъснат шото нощем как се бил научил, идвал един гаден гей и откъсвал ябълката Те обаче решили че е неква ламя, щото били чели приказката за тримата братя и златната ябълка, тоест предполагали че е ламя! купили коса, харпун и кирка и излезли в ена тъмнанош да си защитят честта. Легнали в гъбите отстрани и в момента в който се появил педала и посегнал към ябълката, скочили и го разпарчетосали на кръв, изрусени кичури и черва. Откъснали злата ябълка, изяли я и в съшия миг се превърнали на зли пидераси. Хе хе що на пидераси викам аз на човека дето ми я разправаше историята? ми де да знам вика човека, той има склад там наблизо, на пътя до сарафово - плод и зеленчук ! кво мое да очакваш от ена зла ябълка, аз мойте чак от макао ги внасям, е и германски картофи разкошни имам наполвин на цената на българските, дай ти напълня багажника, има ена майна – вика- със шлепове по дунава кара ябълки от холандия, обаче зли ябълки няма никой наоколо, една само ми требе, и ше и разкажа на тъщата играта и ми бута еено чувалче скартофи, вика - имаме ли сделка? afro

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 10:17 am

Аз съм Лъв.

Значи, да внимаваш какво ядеш.
Внимавай, обаче, тъщата да ти не разкаже играта, че не се знае в какво ще се превърне.
Я, не дърпай дявола за опашката и се радвай на късмета си и на чувалчето с картофи.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by 1L Съб Мар 21, 2015 10:26 am

Alone911 написа:Аз съм Лъв.

Значи, да внимаваш какво ядеш.
Внимавай, обаче, тъщата да ти не разкаже играта, че не се знае в какво ще се превърне.
Я, не дърпай дявола за опашката и се радвай на късмета си и на чувалчето с картофи.

аз ше се самоизям накрая, асцендента ми е лъв хахахааа Laughing Laughing

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 12:43 pm

нямам способността да размишлявам и да анализирам, теленцета сме малко тъпички и както вика шоко, или нещо ни харесва или не! аз ше добавя - или нещо ни  изглежда добре или зле, или светло или тъмно, караме на усешания, размишленията са за въздушните знаци
Не може да бъде.....: )))...най-сетне нещо земно....ми така де! За мен земните усещания са важни....а Божествените ги оставям на въздушните... Very Happy
Абе друго си е като намериш някой, с който сте от една порода и то телешка...: )))))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Alone911 Чет Мар 26, 2015 8:29 am

Младо момиче се оплакало на баща си:


- Тате, толкова се уморих. Животът ми е толкова тежък, пълен с трудности и проблеми. Сили нямам вече! Какво да правя?

Вместо отговор бащата сложил на огъня три еднакви тенджери с вода. В едната сложил морков, във втората яйце, а в третата сипал кафе. След известно време извадил моркова и яйцето от първите две тенджери, а от третата отлял в една чаша.

- Какво се промени? – попитал дъщеря си.

- Ех, тате – вижда се, яйцето и моркова са се сварили, а кафето се е разтворило във водата.

- Не, дъще, това е само на повърхността на нещата. Но, погледни по-внимателно: твърдият морков във врящата вода стана мек и дори можеш да го смачкаш, а крехкото яйце стана твърдо. На външен вид не са се променили, но вътрешно – да и то под въздействието на едно и също неблагоприятно обстоятелство. Така е и с хората. Тези, които изглеждат силни, могат да се пречупят там, където слабите и крехките ще се окажат по-устойчиви.

- А кафето? – попитало момичето.

- О! Това е най-интересното! Кафето напълно се е разтворило във враждебната за него среда и я е променило, в нещо, което всеки би пожелал.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Мъдри притчи - Page 2 Empty Re: Мъдри притчи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите