Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Злобата и съответно агресията...

+5
Ludo22
File099
Israel Thornstein
elmariachi
Admin
9 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Alone911 Чет Мар 12, 2015 4:50 pm

Просто си различния човек от мен.
Аз съм обърнат навътре човек и определено почти никога не греша ако човек има проблем. За мен също рядко грешат хората които ме познават.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Shoko Чет Мар 12, 2015 6:55 pm

Да. Но точно това е и интересно, различните гледни точки и различието във  възприемане на света и хората.
Но ето, това беше много полезен диалог, защото аз вече знам и то от теб, как възприемаш поведението на хората, какво ти харесва, какво те притеснява и вече ще мога да се съобразявам. Ще изразявам пак мнението си, но така, че ти да не се чувстваш зле. : )
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by finntroll73 Съб Мар 21, 2015 2:20 am

Попрочетох ви всички  и сте прави.
Аз съм най-големия пример за отровна среда в която работя.
Нещата още повече се влошиха.
Все още от Опел нищо за работа.
Последно ми казаха края на април,май да отида.
И назначението май ще е на половин ден.
Ако оня се махне.
Нищо..ще се местя.
Дори и на 50пр.
Очертава се за пръв път от 13 години насам да не ни платят Великден.
Червени дати са,и по закон трябва.
Но май няма да е.
Затварят пекарната от 1 април.
Все повече дни се очертава да бачкам сам.
И на все повече места да тичам.
Решил съм да се опитам да поговоря с тях човешки.
Да ги запитам какво искат всъщност?
Искат ли ни като работницо,или искат да ни загубят всички.
И че без да показват уважение нищо няма да спечелят.
Скапаха тотално менюто с готови торти и сладкиши.
Остава скоро всичко дс ни го карат от столова и да го продаваме в ресторанта.
А тия да казват нвма работа за теб и теб..
Загрявам какео целят.
Явно да ни принудят да се махнем,да назначат напълно нови покорни овчици и да колят и бесят.
Посренаха на колегите ми,вече.и празниците не искат да ни плащат,скоро ще искат явно нови договори да подписваме.
За да ни дозаколят.
Намекнаха че някой дни ще се работи по 10,11 часа..и после свободни дни.
Или наполовина.
Ужасно трудно е вече един 8 часов дрн с колега да имаш.
Утре няма да ида на работа.
Подавам молби постоянно.
Ако ме натиснат за нов договор..заколение-нищо не подписвам.
Ще ср бяга в болнични без връщане вече.
Ако трябва на три места ще работя..при новите плснтатори не.
Върха беше преди дни когато собдтвенничката ме изпрати на бегом с подвикване да съм изчистил нещо от масата в пекарната.
Прати ме да и чистя огризките от плодове и обелките..понеже правили украси и всички чакали почовин час да дойда на смяна да им го избърша за 20 секунди.
И това се случва е прехвалената Норвегия.
Вече глефам самп напред.
Такъв геноцид никога досега не е било.
И за капак мъжа собственник се оказа мазрн грък.
Родрн в Норвегия.
С гръцки манталитет и корени.
А жена му е една хитра селска норвежка змия.
Джими се казвал мъжа..ама не-Димитриос.
Колкото и пкеменника му от Гърция-Били..пък той.
А се оказа че истинското му име било Василий.
Що за идиоти ползват 2 имена-само гръцки срляндури и плантатори.
Ще се бяга надалеч.
Повечето ми колеги напускат.
И отговорничките от преди две напускат.
Третата в майчинство без връщане.
А четвъртата и тя е пътничка.
Та в такава взривоопасна напоена с мирис на гориво среда..е нужна само искра.
Незнам..скоро ще се наложи да си купуват роботи да им бачкат.
Нали щеше да ми купил робот гръцкия капут..на въпроса ми за колегите ми за в бъдеще.
Скоро ще му го намекна.
И ще му ксца няколйо български поговорки..та хубаво да ме запомни.кой дъм.
Преди да изчезна завинаги в болнични.
Докато.ми.изтече годината.
А нвксква работс на две три места на повиквсния все ще нсмеря.
Всжното е чр няма да им минат селските гестаповски номера.
Ощр месец до Опел.
И пътища много занапред.
Та това става с мен докато ме нямаше по форумите.
finntroll73
finntroll73

Брой мнения : 23
Join date : 10.03.2015
Местожителство : Bergen Norway

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by finntroll73 Съб Мар 21, 2015 2:37 am

В моя случай ги храни алчното болно норвежко егоистично общество.
Не че в България не е същото.
Алчните и деспотични шефове извадиха най-мрачните страни на душата ми на преден план.
Но огромната грешка скоро ще бъде поправена.
Повече гадняри и експлоататори няма да търпя.
Дотук беше.
С пари..без пари...среден пръст на плантаторите.
Мислят и умуеат име за ресторанъа как да прекръстят ги чух.
Ще им дам съвет-Аушвиц.
И един плантатор със камшик за лого.
Маика им да ... мръсна.
Днес викам на готвача..ако в бг ги срещна..там в чували ще ги погреба по морето на различни места.
Няма..убиец няма да стана.
Но бих им теглил по един як бой и на двамата.
Щом не сме нищо за тях..и те не се нищо за мен.
Само дойно крави.
Докато ср мсхна ще ги доя.
Да запищят от социалната че много бплбични ще плащат.
Нека.
Който помага на плантатори..ще си плати и той.
finntroll73
finntroll73

Брой мнения : 23
Join date : 10.03.2015
Местожителство : Bergen Norway

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 9:24 am

Нещо става. Писах и изчезна.
Мисля, че работодателят ти има проблем.
няма логика да съсипеш ресторанта за да смениш персонала. Имиджът на заведението трудно ще възстанови.

Мисля, че наистина трябва да си потърсиш нова работа и този път помисли добре кое най- много би ти пасвало. Според мен е по- добре да избягваш пряката и ангажираща работа с хора и то в заведения.


Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 9:31 am

Още нещо Фин. Спасявай себе си и не мисли за работодателя си. Най- добре е при такава ситуация да си потърсиш нова работа отколкото да останеш на потъващия кораб и ако оцелее да разчиташ, че някой ще ти бъде благодарен за това.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 12:34 pm

finntroll73 написа:В моя случай ги храни алчното болно норвежко егоистично общество.
Не че в България не е същото.
Алчните и деспотични шефове извадиха най-мрачните страни на душата ми на преден план.
Но огромната грешка скоро ще бъде поправена.
Повече гадняри и експлоататори няма да търпя.
Дотук беше.
С пари..без пари...среден пръст на плантаторите.
Мислят и умуеат име за ресторанъа как да прекръстят ги чух.
Ще им дам съвет-Аушвиц.
И един плантатор със камшик за лого.
Маика им да ... мръсна.
Днес викам на готвача..ако в бг ги срещна..там в чували ще ги погреба по морето на различни места.
Няма..убиец няма да стана.
Но бих им теглил по един як бой и на двамата.
Щом не сме нищо за тях..и те не се нищо за мен.
Само дойно крави.
Докато ср мсхна ще ги доя.
Да запищят от социалната че много бплбични ще плащат.
Нека.
Който помага на плантатори..ще си плати и той.
Не разбирам защо си го причиняваш! Факт е, че тази работа те изнервя максимално, факт е че ставаш все по-неспокоен, факт е, че това ти пречи и факт е, че в това състояние ти си напълно губещ. Това са фактите! Защо стоиш още там? Само не ми казвай, че няма друго решение, няма да ти повярвам. Винаги има поне няколко избора, но когато ги искаш, когато замръзнеш на едно място и казваш, ми нямам избор, нещата търпят огромен провал.
Намери си друга работа, потърси, дори и да не е в тази сфера. Промени нещо. Този живот е за смелите, пич...а другите просто се гърчат и живуркат. Седни, потърси, помисли..с какво искаш да се занимаваш, къде...подавай документи, върши нещо не се оставяй на течението, то ще те удави накрая, ще загубиш всичко.
Сори че така си позволявам да ти говоря, ама те следя от доста дълго и не мога да разбера тази инертност. Когато на човек не му харесва нещо, той променя, рискува, печели, губи...но е жив и се бори, не прекланя главица пред трудностите...защо оставяш да те прекършат и претопят?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 12:51 pm

или чака да се променят нещата. те обаче се променят бавно и в повечето случаи не в негова полза.
Първата несигурност е страшно нещо.

Това е нещото което харесвам в младите. Идва, ако няма подходящо за каквото и да е, търси , намира нещо ново и пробва и т.н.
Вторият вариант - знае си цената, приема, предлагат му друго по- добро за момента, напуска, пък за бъдещето има време.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 1:07 pm

Нещата няма да се променят от самосебе си...това е илюзия. Повечето хора се потапят и чакат и съответно потапянето става все по-дълбоко, а изплуването по-трудно.
И не знам, ама май не е въпрос до възраст, а до мислене...до смелост, до непреклонност...не знам..
Аз не бих седяла някъде където ме мачкат, на никаква цена...може да ровя по кофите, да събирам хартия и да я предавам, да продавам ябълки, да правя хиляди още неща, но не бих склонила глава пред никой. Няма срамен труд...Когато човек стои заради някаква измамна сигурност някъде, той губи хъса за живот, за борба, за действие, той просто се претапя и става послушко, а колкото по-послушен си, толкова повече се гаврят с теб. Заслужава ли си? Аз не бих го позволила и то не за друго, а защото ако аз съм вечно сърдита, ако съм недоволна, ако непрекъснато ми е гадно, хората около мен ще си пострадат, защото че съм вечно негативна и съответно ще раздавам негативизъм. Какво са ми виновни те, че аз не мога да се справям? Всичко е вързано, но най-важното е, човек просто да бъде смел в живота...и да отстоява позицията си...тя /позицията/ може да се променя и се променя...но си остава позиция.
Ама аз съм си бунтарче от дете де...: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 1:17 pm

Разликата е, че повечето хора не сменят мястото си, а са бунтари на едно място като мислят, че ще го променят или накарат околните да се променят. Това е своево рода закотвеност.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 1:25 pm

Да, това е грешка...не можеш нищо и никой да промениш, можеш само да избереш искаш ли, или не искаш...ако не искаш, търсиш това което искаш....
Бунтарството се изразява чрез много начини и единия е, да си тръгнеш..другия е за не приемеш това, което се опитват да ти наложат, третия е някакъв протест...ама е безсмислен по принцип...абе най-добре е да го няма...а всичко да е на база уважение и съобразяване с отсрещната страна, но не винаги се получава...: ) По принцип всячески избягвам конфликтите..не са ми интересни...: ) ...абсолютно губене на време и енергия...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Злобата и съответно агресията... - Page 2 Empty Re: Злобата и съответно агресията...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите