Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

5 posters

Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Сря Мар 18, 2015 7:27 pm

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  7986651r

Както виждате новото ми жилище е луксозно, но това което снимката не показва е  че в него просто няма уют. Колкото и парадоксално да звучи на горният ми опушен и неремонтиран още от 1998ма година етаж който не може да се сравнява по лукс с долния етаж на снимката имаше уют и се чувствах супер. А на долния етаж на снимката който е прясно ремонтиран през 2013та година просто уют няма, има някаква лабораторна стерилност и нещо липсва.

И също е много парадоксално че на работата ми се чувствам психологически много по-добре отколкото в луксозното ми жилище. Даже предпочитам и ми по-спокойно на работата ми отколкото у нас...
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Shoko Сря Мар 18, 2015 8:17 pm

Ми създай си го Файле. Вкарай малко топлинка...вярно е някак...студено, все едно не живеят хора...: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Сря Мар 18, 2015 8:19 pm

Shoko написа:Ми създай си го Файле. Вкарай малко топлинка...вярно е някак...студено, все едно не живеят хора...: ))

Как по-точно да вкарам топлина? С цветя дали ще стане?
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by rumen Сря Мар 18, 2015 8:38 pm

След ремонт понякога е така. С времето постепенно ще стане уютно.

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Сря Мар 18, 2015 8:42 pm

rumen написа:След ремонт понякога е така. С времето постепенно ще стане уютно.

Не, не, бъркаш! Бъркаш липсата на жизнена енергия което се усещаше особено силно през първите 2 седмици откакто се нанесох там на 29ти януари 2014та година с уютът. Жизнената енергия в това жилище се появи след 2 седмици живот долу но засега вече 1 година и почти 2 месеца след това уют почти няма. А на горния етаж където се прави ремонт въпреки ремонтът и хаосът около него уют има!
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by rumen Сря Мар 18, 2015 9:09 pm

цветовете са хладни. Може да е от това. Примерно ако стените бяха някакъв друг цвят, а не бяло?

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Сря Мар 18, 2015 9:14 pm

rumen написа:цветовете са хладни. Може да е от това. Примерно ако стените бяха някакъв друг цвят, а не бяло?

Много трудно мога да отговоря на този въпрос. Нещо има сбъркано в това жилище от гледна точка на уют, но засега не мога да разбера точно какво е то? Ако стените бяха друг цвят може би щеше да е по-уютно, но не съм сигурен в това.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Shoko Сря Мар 18, 2015 11:53 pm

File099 написа:
Shoko написа:Ми създай си го Файле. Вкарай малко топлинка...вярно е някак...студено, все едно не живеят хора...: ))

Как по-точно да вкарам топлина? С цветя дали ще стане?
Ами да, пробвай с цветя и цветове...декорация някаква...създай малко хаос...просто според мен липсва топлинката на живите хора. Много хора предпочитат студения лукс, блясъка, перфектния облик, мен това ме отблъсква, става ми студено и неуютно...и за това в къщи си създавам цветове...с цветя, с картини, с някое топло килимче на пода...Много обичам да премествам и мебелите, така че да ми е различно...
Не знам Файле...но те разбирам, какво искаш....но сам трябва да си го направиш и да усетиш уюта...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Alone911 Чет Мар 19, 2015 8:37 pm

Каза, че обзавеждането е от баща ти. Проектът чии е?
Освен да го оставиш така, а да помислиш за горния етаж.
Нещо направено трудно се променя, ако наистина нямаш идея какво точно искаш да промениш.
Аз винаги съм вървяла по обратния ред по разбираеми причини и такъв проблем не съм имала.
Винаги съм имала картина как искам нещо да изглежда като цяло и след това наслагвам детайлите. Не винаги се получава това, но и няма и много големи разминавания които да променят картината.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Чет Мар 19, 2015 8:40 pm

Alone911 написа:Каза, че обзавеждането е от баща ти. Проектът чии е?
Освен да го оставиш така, а да помислиш за горния етаж.
Нещо направено трудно се променя, ако наистина нямаш идея какво точно искаш да промениш.
Аз винаги съм вървяла по обратния ред по разбираеми причини и такъв проблем не съм имала.
Винаги съм имала картина как искам нещо да изглежда като цяло и след това наслагвам детайлите. Не винаги се получава това, но и няма и много големи разминавания които да променят картината.

Лично негов проект, той е проектант и изпълнител включително и бояджия. Колкото до горния етаж по ирония на съдбата точно днес коментирахме това с него че до края на тази година трябва да довърши ремонта на горния етаж и аз да се върна горе поне за зимата на 2015та-2016та година, но май ще си остана горе в уютът.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Alone911 Чет Мар 19, 2015 8:48 pm

Направи го този път по твой проект въпреки, че ако изпълнителя е баща ти ще бъде трудно.
Но ти също можеш, Файле и определено не пропускай това. Ще видиш, че ще бъдеш доволен.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Чет Мар 19, 2015 8:50 pm

Alone911 написа:Направи го този път по твой проект въпреки, че ако изпълнителя е баща ти ще бъде трудно.
Но ти също можеш, Файле и определено не пропускай това. Ще видиш, че ще бъдеш доволен.

Ооо, не. Аз вкъщи почти нищо не пипам, забрави, не става. А и нали като поискам нещата да станат по мои проект ще трябва да се изръся поне с няколко хиляди долара, а аз нямам такива намерения.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Ludo22 Чет Мар 19, 2015 9:00 pm

Здравей, Файле!
Според мен, малко аксесоари ти трябват, такива, които те свързват с теб - например, стойка за телескоп, бинокъл, картина, цвете.
Зад стъклените вратички сложи цветна ваза, чаши и каквото измислиш, но да си личат.
Имам въпрос: на пода два различни килима ли са или един. Ако са два, ги раздалечи един от друг, като оформиш различни кътове, без да допират стените, защото оптически ще намалят стаята. Или просто остави само единия килим. Пердетата ги съчетай с цвят от килима.
Едно пано на стената или една дължина ярък тапет при отделяне на дневната част и компютърното бюро.
Цвета на мебелите е страхотен и позволява комбинация със всякакви други цветове.
Дано ти харесат идеите! Very Happy
Ludo22
Ludo22

Брой мнения : 77
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by rumen Чет Мар 19, 2015 9:51 pm

Не виждам и плакати на дет-метъл групи по стените. Как може да има уют Very Happy Very Happy

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Чет Мар 19, 2015 9:52 pm

rumen написа:Не виждам и плакати на дет-метъл групи по стените. Как може да има уют Very Happy Very Happy

Ти искаш верно баща ми да откачи? Laughing
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Ludo22 Чет Мар 19, 2015 9:55 pm

rumen написа:Не виждам и плакати на дет-метъл групи по стените. Как може да има уют Very Happy Very Happy
- fire Razz
Ludo22
Ludo22

Брой мнения : 77
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Shoko Чет Мар 19, 2015 9:57 pm

rumen написа:Не виждам и плакати на дет-метъл групи по стените. Как може да има уют Very Happy Very Happy
Ти се смей, ама най-трудното нещо, с което се разделих след като се омъжих, бяха плакатите на ЦСКА, две стени от-до..с години събирани и закачвани...плачеше ми се направо...ама го преживях де..: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Alone911 Пет Мар 20, 2015 8:51 am

Къде е твоето лично място? Ще трябва да си отделиш такова и ако нарушава твърде много интериора, то да го изолираш малко.
Между другото на мен тази обстановка ми харесва, но аз предпочитам класиката. Навън има твърде много нестандартни неща, пък ти не се задържаш много в къщи. Това не те ли уморява?

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Пет Мар 20, 2015 9:11 am

Alone911 написа:Къде е твоето лично място? Ще трябва да си отделиш такова и ако нарушава твърде много интериора, то да го изолираш малко.
Между другото на мен тази обстановка ми харесва, но аз предпочитам класиката. Навън има твърде много нестандартни неща, пък ти не се задържаш много в къщи. Това не те ли уморява?

Кое да ме уморява? Че не се задържам вкъщи? Не ме уморява и даже е супер парадоксално че на работата ми се чувствам много по-добре отколкото на долния етаж след ремонта. Представяш ли си?
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Alone911 Пет Мар 20, 2015 9:24 am

Да, представям си. На работа е непретенциозно и различно.
В къщи е твоя дом. Там си сам и едноличен господар.
Аз спрямо моя характер бих се чувствала обратното. На работа би ме натоварвало, а в къщи бих се чувствала спокойно. Но това съм аз.
Явно твърде много се разминавате с възгледите с баща ти или ти не си отчел себе си.
Както виждам нямаш голям избор освен да стегнеш част от втория етаж по свой вкус, та дори да прилича малко на работата.
Не мисля, че промяната ще промени вече отношението ти защото си го изградил вече. По - добре го остави така първия етаж, пък може да дойде време ти да се промениш и тогава това да ти е уюта.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Нед Мар 22, 2015 8:13 pm

Alone911 написа:Да, представям си. На работа е непретенциозно и различно.
В къщи е твоя дом. Там си сам и едноличен господар.
Аз спрямо моя характер бих се чувствала обратното. На работа би ме натоварвало, а в къщи бих се чувствала спокойно. Но това съм аз.
Явно твърде много се разминавате с възгледите с баща ти или ти не си отчел себе си.
Както виждам нямаш голям избор освен да стегнеш част от втория етаж по свой вкус, та дори да прилича малко на работата.
Не мисля, че промяната ще промени вече отношението ти защото си го изградил вече. По - добре го остави така първия етаж, пък може да дойде време ти да се промениш и тогава това да ти е уюта.

Не мисля че се разминаваме кой знае колко във възгледите с баща ми. А връщането ми на горния етаж просто не трябва да става докато не прекарам мощен интернет през рутер, а не както на долния етаж да крада безжичния интернет от съседите или да карам на 3Дже-интернет. Наличието на интернет също е много определящ фактор да знаеш!
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Alone911 Нед Мар 22, 2015 8:33 pm

Не зная. Аз с моя проблем нямам засега.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by File099 Нед Мар 22, 2015 8:39 pm

Alone911 написа:Не зная. Аз с моя проблем нямам засега.

Защото си плащаш, аз в момента нямам възможност да отделя още 27 лева на месец за кабелен интернет защото финансите са ми супер уплътнени, а отделно от това ще трябва да извадя над 100 лева само прокарването му от оператора което в момента просто няма как да стане.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют  Empty Re: Новото ми жилище е луксозно, но в него няма уют

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите