Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пазете се от бедни и закъсали приятели!

+2
1L
File099
6 posters

Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Съб Мар 21, 2015 8:38 pm

Житейският ми опит особено от последните 6 години показва че трябва да се пазим от най-бедните хора и трябва да ги избягваме като приятели. Защо така? Най-малката причина е че като докопаме някой лев започват да ни врънкат да им даваме заеми с хиляди левове които те по никакъв начин не могат да върнат, на второ място ние няма какво да научим от тях и на трето място някои от най-бедните ни приятели могат да ни създадат сериозни проблеми включително ако се опитаме да им намерим работа. Всичките тези мои разсъждения мога да ги докажа с нагледни примери.

Не е добре и да сме шутове в краката на супер-богатите, но е още по-зле да се замесваме с бедните. Мисля че най-добрата е тъй наречената златна среда от хора с нашите финансови възможности и малко над нашите финансови възможности и умствен капацитет, нито ултра-богатите, нито бедните са добра партия за нас.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by 1L Съб Мар 21, 2015 9:07 pm

мноо правилно файлърче, аз лично нямам финансови взаимоотношения с хора, има си банки и фирми за таа цел, аз май съм най-бедния сред моите приятели, а дори не ми се налага да работя за да живея, затова и не работя, да не съм луд след като не ми се работи, иначе май не познавам човек без хотел или заведения или там некви си не знам кво си, и все гледат да ти подарят старите си коли, аз кво да ги прая тее коли, мойта си ми върши чудесна работа, и аз подарявам квото мога, цели стари обзавеждания за апартаменти, компютри, монитори, печки, перални, телевизори, дивидита, то вече смешно да тръгнеш да продаваш стари вещи, бедни хора май единствено в софия знам, кога се местех от софия в бургас изфърлих десетки торби с дрехи край казаните, на другия ден гледам във фантастико половината опашка облечена с мойте дрехи хахааа Laughing

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Съб Мар 21, 2015 9:12 pm

Браво на теб, радвам се за теб!

Най-голямата наглост която видях през последните 2 години време беше когато един беден мой приятел ми искаше 3 бона за да замине в чужбина и да работи там и после го улових да говори зад гърбът ми на друг мой приятел че съм казал за него че е луд .

Друга наглост от последните дни е че друг мой беден приятел ми държи сметка и ми държи тон по телефона за поведението на моя шеф в смисъл че не му давал точни отговори дали ще го назначи на работа? Е, аз какво съм виновен за това че шефът ми е играч с възможности, а моят приятел е цървул и глупак?
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by 1L Съб Мар 21, 2015 9:26 pm

основно правило - пари на заем не се дават на никого и никакви гаранции за никого пред никого, дори да е за христос Cool  има едни вълшебни думички които винаги можеш да използваш - нямам възможнос! Smile

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Съб Мар 21, 2015 9:29 pm

1L написа:основно правило - пари на заем не се дават на никого и никакви гаранции за никого пред никого, дори да е за христос Cool  има едни вълшебни думички които винаги можеш да използваш - нямам възможнос! Smile

Аз колкото пари съм дал на заем в най-добрия случай са ми връщали половината и то на части, но никога не са ми връщали всичките пари и то на куп. А аз колкото пъти досега съм вземал пари на заем винаги съм ги връщал. Повече няма нито да вземам на заем, още по-малко ще давам на заем. Ти си прав и ще те послушам.

File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 9:57 pm

File099 написа:Житейският ми опит особено от последните 6 години показва че трябва да се пазим от най-бедните хора и трябва да ги избягваме като приятели. Защо така? Най-малката причина е че като докопаме някой лев започват да ни врънкат да им даваме заеми с хиляди левове които те по никакъв начин не могат да върнат, на второ място ние няма какво да научим от тях и на трето място някои от най-бедните ни приятели могат да ни създадат сериозни проблеми включително ако се опитаме да им намерим работа. Всичките тези мои разсъждения мога да ги докажа с нагледни примери.

Не е добре и да сме шутове в краката на супер-богатите, но е още по-зле да се замесваме с бедните. Мисля че най-добрата е тъй наречената златна среда от хора с нашите финансови възможности и малко над нашите финансови възможности и умствен капацитет, нито ултра-богатите, нито бедните са добра партия за нас.
Бедността не е порок, Файле. Парите са средство за преживяване, нищо друго, те не могат да донесат щастие и любов. Аз винаги бих помогнала, ако имам възможност, дори и да не ги върнат, само мисълта, че си помогнал на някой нуждаещ си е кеф. Животът е колело...и никой не знае къде ще го завърти. Но аз съм сигурна, че ти ако имаш възможност, няма да се замислиш за да помогнеш на някой... : )) Така ли е?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Съб Мар 21, 2015 10:01 pm

Шоколада, аз съм помагал и помагам даже и в момента. И виждам как ми се отплащат - зле!

File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by 1L Съб Мар 21, 2015 10:10 pm

File099 написа:. Ти си прав и ще те послушам.

слушай ме, нема те подведа никога братле Cool Razz

имам да зимам едни софийски пари, ше мина през софия след седмица две да си ги зема лично, ко е рекъл истинския бог живот и здраве, пък и малката мноо обича да я водя на пазар в софия Cool

моя драгалевски хотел, бех писал май за него, мноо добър, само за трийсе кинта на вечер за двойна стая, най-евтините хотели са в софия Very Happy


1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 10:10 pm

Знам, че помагаш...чела съм те. Ми като е така, просто спираш и това е. Друго имах предвид, че хората сме така...днес ти помагаш, утре на теб помагат...и кой с каквото може и иска...помощта не е задължителна, а пожелателна...
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by 1L Съб Мар 21, 2015 11:06 pm

шоко, ти малко така се наемаш неопределено, вменявайки вина, помощ е да купиш сандвич на някой, понеже е гладен, но не да му дадеш хиляди да си купи апартамент понеже нямало къде да да живее

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Shoko Съб Мар 21, 2015 11:56 pm

А къде точно споменах как да се помага? Сандвича също е помощ. Дрехата също, дори и изслушването понякога помага.
Ето тук много се отличавам от телетата, не съм материалистка, ама грам. Помощта Литърче има много аспекти, парите са много малка част от нея.
А вина не съм искала да вменявам, защото помощта винаги е от сърце, тя не се прави с разума, или помагаш или не, всеки сам си решава. Аз понеже съм чела Файла, че помага, той е писал...и за това така говоря. А съжалявам, ако сте приели, че искам да набутам вина....просто казах, че бедността не е порок и че е хубаво да си помагаме. И наистина го мисля и това беше идеята на написаното от мен.
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by rumen Съб Мар 21, 2015 11:58 pm

Има различни хора, едни не могат да спят, като забавят да върнат заем, на други им е все тая.

rumen

Брой мнения : 14
Join date : 10.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by 1L Нед Мар 22, 2015 8:35 am

Shoko написа:А къде точно споменах как да се помага? Сандвича също е помощ. Дрехата също, дори и изслушването понякога помага.
Ето тук много се отличавам от телетата, не съм материалистка, ама грам. Помощта Литърче има много аспекти, парите са много малка част от нея.
А вина не съм искала да вменявам, защото помощта винаги е от сърце, тя не се прави с разума, или помагаш или не, всеки сам си решава. Аз понеже съм чела Файла, че помага, той е писал...и за това така говоря. А съжалявам, ако сте приели, че искам да набутам вина....просто казах, че бедността не е порок и че е хубаво да си помагаме. И наистина го мисля и това беше идеята на написаното от мен.

ми аз понеже темата беше не помощна, а парична, да ти иска някой 3000 че да заминел за чужбина, при положение, че ги иска от някой за който това е голяма сума си е чисто нахалство,  има банки - да си изтегли кредит и да си го изплаща, утре ше му иска още 3000 приятелска помощ, за да се върне от чужбина, че не можал да си намери работа, и аз съм чел че файла помага, но трябва да има ясно разделение между едното и другото, помощта е безвъзмедна и не е задължително финансова - но това е съвсем друга тема cat

1L

Брой мнения : 148
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Shoko Нед Мар 22, 2015 12:28 pm

Различно тълкуване на темата. Аз се подведох под заглавието и, и за това хванах в тази посока.
Правя разлика между помощ и услуга. Помощта е за нуждаещите се, а услугата е по преценка.
Давам ти пример...в магазина една баба си купува сирене за 1 лв., толкова има жената. Продавачката и реже едно парченце, но то излиза за 1.50 лв. Бабата започва да се суети, няма толкова и трябва да се намали грамажа, а тези на опашката започват да се нервят..да се подхилкват..абе гадост.
Е, дадох и 50 ст., а съм сигурна че и друг би и дал, но нямат това мислене, разбираш ли ме? Просто човек за човека е станал звяр, което не мога да го разбера. 50ст....то е смешно дори да се споменават, но в този момент, тя ги нямаше и ми благодари така, все едно съм и дала хиляди...чак ми стана неудобно..
За тази помощ говорех, на човек изпаднал в моментна безизходица...Помощта е почти винаги еднократен акт, временно, стане ли постоянно си е живо използване.
Но навлизаме в дълга тема...а и всеки е с разбиранията си...та...губи се смисъла...: ))
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Alone911 Нед Мар 22, 2015 7:42 pm

Файле, мисля, че твоите приятели не са бедни, без възможности, а най- меко казано безотговорни.
Тези неща не винаги са свързани.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Нед Мар 22, 2015 8:07 pm

Alone911 написа:Файле, мисля, че твоите приятели не са бедни, без възможности, а най- меко казано безотговорни.
Тези неща не винаги са свързани.

Този път определено не позна. Иван няма нищо...НИЩО - няма апартамент, има само някакви вмирисани дрехи. А другия Мишо единственото нещо което има е една китара и някакво музикално оборудване. Иван е безработен от няколко месеца, а другия Мишо работи само и единствено за осигуровките си и не получава и един лев за труда си при техните в кафето.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Alone911 Нед Мар 22, 2015 8:32 pm

Как да не съм познала.
Този Иван като е безработен само от няколко месеца какво е правил преди това?
Следващия Мишо защо работи при техните в кафето.
Доколкото разбирам и двамата са несемейни и нямат деца.
Според теб възможно ли е мъж - здрав и прав да не може да си намери работа и да си осигури прехраната на тези години.
Иначе, искал неизвестно колко хилядарки.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Нед Мар 22, 2015 8:37 pm

Alone911 написа:Как да не съм познала.
Този Иван като е безработен само от няколко месеца какво е правил преди това?
Следващия Мишо защо работи при техните в кафето.
Доколкото разбирам и двамата са несемейни и нямат деца.
Според теб възможно ли е мъж - здрав и прав да не може да си намери работа и да си осигури прехраната на тези години.
Иначе, искал неизвестно колко хилядарки.

Иван преди това работеше 4 години на един паркинг и теглеше кредит след кредит докато накрая не фалира. Може, може, в Абсурдистан ако не си престъпник или поне реститут или не получиш голямо наследство не можеш да се изхранваш нормално защото нищо не върви. Например ако Мишо се махне от кафето на техните и работи някъде другаде те ще го изхвърлят от тях и той със заплата от 500 лева само наемът ще му е поне 350 лева и няма да има какво да яде.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Alone911 Нед Мар 22, 2015 8:43 pm

Може, Файле и не трябва да си престъпник. Просто се налага да се простираш според възможностите си и да си отстояваш правата като си изпълняваш задълженията.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Нед Мар 22, 2015 8:53 pm

Alone911 написа:Може, Файле и не трябва да си престъпник. Просто се налага да се простираш според възможностите си и да си отстояваш правата като си изпълняваш задълженията.

То няма работа никъде, а ти ми говориш за възможности и за права - абсурд!

File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Alone911 Нед Мар 22, 2015 8:59 pm

Ти как работиш? Как си правиш сметка, че не можеш да платиш 27+ на месец?
Няма мъж на 25- 30 години който да е здрав и да не може да си намери работа и то в София.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by File099 Нед Мар 22, 2015 9:07 pm

Alone911 написа:Ти как работиш? Как си правиш сметка, че не можеш да платиш 27+ на месец?
Няма мъж на 25- 30 години който да е здрав и да не може да си намери работа и то в София.

Аз съм на 37 години, а не на 25 или на 30. Тези мои приятели единият е на 35, другия е на 37 години. А ти знаеш ли колко мои приятели работиха по 3 по 6 месеца и накрая изобщо не им и платиха.  Аз работя защото имах връзки затова, иначе и аз щях да стоя безработен. Сметката си я правя така че в момента изплащам два кредита общо 120 лева на месец, имам 60 лева сметка за ГСМ и вкъщи трябва да внасям над 200 лева всеки месец. Въобще не стоят така нещата както ти си ги мислиш.Младите хора мислят за война, а не да ходят да работят за сульо и пульо при това ангария без пари.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by finntroll73 Сря Авг 12, 2015 7:25 pm

Аз си имам принцип.
Приятелството си е приятелство,ама сиренето си е с пари.
Бих услужил,но максимум два пъти ако ме изпързаля и е дотам.
Изобщо като приятел.
Не взимам назаем колкото и да съм назор.
И мразя да давам.
Понеже знам колко малки кредитчета и суми са ме завличали като цяло.
В този живот нямаш право да правиш постоянно едни и същи грешки.
Има си банки..лихвите там..да се оправят.
finntroll73
finntroll73

Брой мнения : 23
Join date : 10.03.2015
Местожителство : Bergen Norway

Върнете се в началото Go down

Пазете се от бедни и закъсали  приятели! Empty Re: Пазете се от бедни и закъсали приятели!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите