Бунтарите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дните които промениха животът ми...

4 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Пон Мар 09, 2015 9:49 pm

Дните които промениха животът ми
В края на 80те години се занимавах с любителска астрономия. Имах детски сглобяем телескоп модел <Astrocabinet-20> който струваше 20 лева в ДЕТМАГ. Вечерно време наблюдавахме съзвездията с него по строежите и се мислихме за голями астрономи. Все пак в училище благодарение на астрономическите си познания от книгите по физика не съм падал под 4ка, а даже понякога съм имал и 5ци и 6ци.

Първата ми по-сериозна оптична система я купихме кооперативно с баща ми на 19ти юли 1991ва година и тя беше обикновена полска зрителна тръба PZO L 40x64 която се използва от военните и от полицията по стрелбищата. Това беше първата ми истинска оптика направена от оптично стъкло и с метална конструкция. Предишният ми детски телескоп беше изработен изцяло от доста долнопробна пластмаса и изображението му беше отвратително. А новата ми зрителна тръба беше проектирана от най-добрите полски оптикомеханически специалисти, даваше кристално ясно изображение и се съхраняваше в метална кутия и като я отвориш миришеше на огнестрелно оръжие заради смазките си. Въобще страхотна работа!

Скоро се започнаха наблюдения с нея и за първи път през животът си видях Луната толкова голяма и ярка и повърхността й осеяна със стотици кратери, кометни попадения, планини и даже и цели планински вериги! За първи път наблюдавах Сатурн с пръстен и фазата на Луната и честно казано бях направо изумен от невероятни гледки които предоставя този революционен за мен лично оптически прибор.

Естествено наблюдавах и самолетите и за първи път през животът си ги виждах толкова ясно и даже им се четяха надписите на корпуса което за предишният ми детски телескоп беше просто непостижимо.

Така един следобед на 4ти септември 1991ва година бях излезнал на двора с този малък телескоп(всъщност зрителна тръба е правилната дефиниция) и с един малък японски бинокъл 7х35.  Следобед минути преди да завърша поредното наблюдение на самолетите забелязах високо в небето недалеч от зенита малка сребриста точка която първоначално помислих за балон. Веднага обърнах малкия 64 мм рефракторен телескоп към нея и през 40х увеличение видях една малка сребриста топка в чиито очевидно металически корпус имаше слънчево отражение. След минути време до обекта се появи втори НЛО който беше значително по-малък и невидим с просто око който започна да обикаля около сребристата топка и колкото повече време минаваше толкова по-бавно се движеше втория по-малък НЛО и се движеше също и по-близо до него. След около половин час време малкия НЛО стоеше непосредствено до големия обект и почти не мърдаше. След няколко минути време нямаше и следа от двата НЛО на небето. Свидетели на наблюдението бяха най-добрия ми приятел и майка ми.

Това беше първото ми наблюдение на истински НЛО през оптически прибор. Така накратко започна моята ако можем да я наречем уфологична кариера. Началото беше поставено именно тогава и с тази случка през септември 1991ва година. Скоро след това прекъснах наблюденията за период от 7 години време но след едно фрапиращо поредно наблюдение на НЛО се завърнах към наблюденията в края на 1998ма година на уволнение от казармата. И имам много много да ви разправям!
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Пет Мар 13, 2015 9:16 am

Хайде, разправяй.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Пет Мар 13, 2015 9:36 am

Alone911 написа:Хайде, разправяй.

На 15ти април 1998ма в казармата станах свидетел на масирана поява на НЛО от същия тип над София. Първия обект дойде от запад и увисна точно в зенита. Останалите три НЛО дойдоха от изток и се срещнаха с този който дойде от запад. Отново бяха сребристи точки много високо в небето но по разбираеми причини нямах бинокъл в мен защото бях в едно поделение. Четирите сребристи точки започнаха да се обикалят една около друга в продължение на около половин час след което една от тях се отдели от основната група НЛО и пое в южна посока, а останалите три НЛО се пръснаха на изток.

След това наблюдение реално в края на 1998ма година реших да възстановя наблюденията с оптични прибори на небето. Отне ми 7 години докато постигна целта да си засека и наблюдавам НЛО от същия тип през малък телескоп с увеличение 60х пъти. В интернет се свързах с повечето основни световни организации за изследване на феномена НЛО и с няколко по-известни уфолози от Русия, Англия и Америка.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Shoko Пет Мар 13, 2015 9:53 am

А какво е твоето обяснение за НЛО? И според теб, каква е мисията им на Земята?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Пет Мар 13, 2015 9:58 am

Shoko написа:А какво е твоето обяснение за НЛО? И според теб, каква е мисията им на Земята?

Зададе ми възможно най-трудния въпрос който може да се зададе на тази тема. Обяснението ми за НЛО е двояко - едни НЛО представляват секретни военни разработки, други са космически кораби на извънземни, а трети са просто природни феномени непознати на човека. Мисията конкретно на извънземните на Земята е според мен преди всичко че те използват планетата ни като нещо като резерват, нещо като ботаническа градина и резерват едновременно с това.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Shoko Пет Мар 13, 2015 10:01 am

Интересна гледна точка. Ботаническа градина? Искаш да кажеш, че те са намерили подходящите условия тук, за да експериментират?
А военните НЛО, тяхната мисия каква е? Разработки? Какви? Секретни оръжия?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Пет Мар 13, 2015 10:15 am

Shoko написа:Интересна гледна точка. Ботаническа градина? Искаш да кажеш, че те са намерили подходящите условия тук, за да експериментират?
А военните НЛО, тяхната мисия каква е? Разработки? Какви? Секретни оръжия?

Точно така - намерили са подходящи условия тук за да експериментират и с нас и с животни, с определени животни.

Точно разработка на секретни оръжия - виж темата тук в този клуб озаглавена "Тайното секретно оръжие на Русия" и най-вече гледай двата линка в yourtube.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Shoko Пет Мар 13, 2015 11:16 am

Ок, Фйле, ще прочета и ще разгледам.
За мен голям интерес представлява Бермудския триъгълник. Доста неща съм гледала и чела, там също има интересни версии.
А за експериментите е интересно, какво ли биха искали да постигнат?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Пет Мар 13, 2015 11:31 am

Shoko написа:Ок, Фйле, ще прочета и ще разгледам.
За мен голям интерес представлява Бермудския триъгълник. Доста неща съм гледала и чела, там също има интересни версии.
А за експериментите е интересно, какво ли биха искали да постигнат?

Много неща биха искали да постигнат. Като започнем от тотално военно превъзходство над всички останали държави по света до полети до Луната и Марс и то говорим за регулярни полети, а не такива един път на 100 години. И говорим за пилотирани полети с космонавти с летящи чинии строени на Земята от руснаци и американци, а не с ракети.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Shoko Нед Мар 15, 2015 7:10 pm

Аз бих отишла на Луната! Мечта ми е, как смяташ, дали през този живот ще си осъществя мечтата? Дали ще напредне толкова технологията, че да отида на екскурзия до там?
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Нед Мар 15, 2015 7:14 pm

Shoko написа:Аз бих отишла на Луната! Мечта ми е, как смяташ, дали през този живот ще си осъществя мечтата? Дали ще напредне толкова технологията, че да отида на екскурзия до там?
На екскурзия не знам, но има такива които ги замразяват и изпращат в космоса. Твърде скъпо удоволствие е това.
Нищо обаче не пречи да си мечтаеш.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Shoko Нед Мар 15, 2015 7:23 pm

Ааааа не, не искам да ме замразяват. Искам си топлинка...: )))
Ми да, мечтая си...искам от Луната да видя Земята в цялата и красота.
Shoko
Shoko

Брой мнения : 223
Join date : 09.03.2015

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Нед Мар 15, 2015 8:36 pm

Shoko написа:Аз бих отишла на Луната! Мечта ми е, как смяташ, дали през този живот ще си осъществя мечтата? Дали ще напредне толкова технологията, че да отида на екскурзия до там?

Със сигурност не.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Чет Мар 19, 2015 8:05 pm

Файле, ще наблюдаваш ли утре слънчевото затъмнение?

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Чет Мар 19, 2015 8:16 pm

Alone911 написа:Файле, ще наблюдаваш ли утре слънчевото затъмнение?

Не. Нито имам слънчев филтър за телескопа, нито имам желание да го наблюдавам. А и освен това ще е облачно.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Пет Мар 20, 2015 8:59 am

Мисля, че в живота на повечето хора има дни които променят живота му. След това никога не можеш да бъдеш същия, но поне можеш да се опиташ да живееш с другото.
Странно, какво трябва да направи човек? Да го приеме, да го "забрави" и продължи по същия начин или да се върне назад?

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by File099 Пет Мар 20, 2015 9:19 pm

Alone911 написа:Мисля, че в живота на повечето хора има дни които променят живота му. След това никога не можеш да бъдеш същия, но поне можеш да се опиташ да живееш с другото.
Странно, какво трябва да направи човек? Да го приеме, да го "забрави" и продължи по същия начин или да се върне назад?

Почти никога човек не трябва да се връща назад.
File099
File099

Брой мнения : 163
Join date : 09.03.2015
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Някоя Пет Мар 20, 2015 10:54 pm

Дните които промениха живота ми когато мислех ,че съпругът ми ме обича и вече 23 години му отдавам всичко на което съм способна а преди 3 месеца разбрах че не го интересувам-най тъжните дни.Неописуема е болката когато се чувстваш предаден.Няма по тъжно нещо от предателството.Преди 3 години на скенер се видя образувание в мозъка му и тогава горещо се молех на Господа да е здрав и слава на Бог ,че Бог го изцери.Но когато всичко вече със здравето му е наред тази емоционална болка ,че не съм обичана е разтърсваща,тя промени целия ми живот.

Някоя
Гост


Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 8:37 am

Някоя, огледай добре нещата. Причината може да е друга.
След това дори да е тая /не го интересувам/, то определено нищо не можеш да промениш или насилствено да задържиш нещата.
След такава продължителност на брака нещата са наистина тъжни, а след такива събития оща повече. Какво да ти кажа. Просто и такива неща съществуват.Жалко, че си се оказала една от тях.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Някоя Съб Мар 21, 2015 9:41 am

Бракът ми продължава, няма да приключи просто това промени изцяло живота ми.Когато човек е предаван особенно от близки ,сърцето му закоравява.Лошото е ,че става мнителен и недоверчив към хората .Затваря се и спира да разчита на хората.Благодаря ,че вярвам в Бог а не на човек.Човека е неверен ,егоестичен  и не заслужава доверие.

Някоя
Гост


Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 9:49 am

Права си за себе си, но погледни и от другата страна, че въпреки всичко човек е и егоистичен.
Каквото и да говорим за повечето хора идва време когато разбират, че голяма или поне съществената част от живота им е изтекла и искат нещо да направят лично за себе си, ако не да променят нещо за което е обикновено късно или не навреме.
Не мисля, че това трябва да го приемаш насочено към теб. Това няма нищо общо с теб, а с другия човек.
Още нещо, не го приемай като оправдание, а като обяснение.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Някоя Съб Мар 21, 2015 9:58 am

Прави сте ,човека иска да направи неща за'' себе си''.Това включва да живее за себе си,да угажда на себе си,да се развлича.''Себето'' е преобладаващото,но бракът е посвещение на другия,раздаване за другия,ако съществува любов разбира се.

Някоя
Гост


Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 10:08 am

Това не изключва любовта към другия, но в момента този вижда само себе си.
Знай, че при повечето случаи това отминава. Лошото е, че усещанията на другия за пренебрегване въобще не отминава.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Някоя Съб Мар 21, 2015 10:14 am

Alone911,благодаря аз така нахлух в темата ти ,но ме ''стегна шапката'' както се вика.Извинявай може и да не пиша повече.

Някоя
Гост


Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Alone911 Съб Мар 21, 2015 10:19 am

Пиши си. Тя темата е за всички.
Ти можеш ли да прощаваш?
Аз защото - не, дори и да разбирам мотивите за нещо.

Alone911

Брой мнения : 157
Join date : 10.03.2015
Age : 61

Върнете се в началото Go down

Дните които промениха животът ми... Empty Re: Дните които промениха животът ми...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите